V květnu nás čeká pět koncertů

Dostali jsme pozvání účastnit se Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Baška 2024, který pořádá za podpory Moravskoslezského kraje, obce Baška a dalších partnerů Lašský smíšený pěvecký sbor Baška. Během festivalu budeme mít dvě vystoupení v kostele (Dobrá a Kozlovice) a jedno vystoupení v Kulturním domě v Bašce. Moc se těšíme, že se potkáme se skupinou stejně nadšených zpěváků z místního sboru, ale také ze sborů z Polska či Slovenska, získáme novou inspiraci či navážeme nová hudební i lidská přátelství.

Uvedený festival se koná ve dnech 10. – 12. května 2024 v Bašce a blízkých obcích. Odkaz na plakát a stránku festivalu v sekci koncerty.

Další naše hudební spanilá jízda zamíří do rodiště významného českého skladatele Bohuslava Martinů – do Poličky. Místní pořadatelé pravidelně v květnu pořádají Martinů fest Polička. A také zásluhou našeho bývalého kolegy Oldy Růžičky z Poličky, sbormistra místního Mužského pěveckého sboru B. Martinů města Poličky vznikl společný projekt, který zaujal pořadatele z Tylova domu v Poličce. V sobotu 25. května 2024 uskutečníme společný koncert obou těles. Společně představíme posluchačům díla B. Smetany a P. Křížkovského. Následně PSMU zazpívá skladby A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Martinů, E. Suchoně a úpravy lidových písní v podání našich sólistů. Koncert vyvrcholí opět společným provedením téměř 50 zpěváků skladbou L. Janáčka Láska opravdivá.

V neděli 26. května zamíříme do oblasti Litovelského Pomoraví. Budeme pokračovat v oslavě našich skladatelů v Roku české hudby. V místní sokolovně se mohou posluchači těšit na stejný program jako v Poličce. Zazní sborová díla zmíněných českých skladatelů, ale také úpravy lidových písní v aranži našich bývalých sbormistrů Jana Šoupala či Oldřicha Halmy.